Doprava z letiště a ubytování v Jakartě

16.11.2009 18:08

Baťůžkáři se koncentrují kolem ulice Jalan Jaksa, kde je několik možností levného ubytování. Určitě se tato oblast nedá srovnávat s Khao San Road v Bangkoku, ačkoli ji někteří cestovatelé takto nazývají. Je tu pouze pár restaurací, jeden supermarket, a jedna krátká, nenápadná a ne příliš živým dojmem působící ulice. Dále cestovní kanceláře a směnárny. Pokud spoléháte, že zde nakoupíte suvenýry na cestě zpátky, žádný takový obchůdek zde v říjnu 2009 nebyl. Směnárny by měly být otevřené i o víkendu. My jsme ale v sobotu po jedenácté hodině dopoledne nemohli  najít jedinou otevřenou a nakonec jsme peníze měnili na nádraží Gambir s velmi nevýhodným kurzem. Pokud byste se ocitli v podobné situaci, můžete vyzkoušet tuto možnost, případně požádat o výměnu některý z lepších hotelů.

Ubytování je pak možné i v několika uličkách odbočujících z hlavní Jalan Jaksy a v těch je pak určitě příjemnější klid. Po cenách ubytování jsme nějak výrazně nepátrali. Bydleli jsme v guesthousu, který podle průvodce nebyl z nejhorších a patřil do střední kategorie, i když zařízení tomu neodpovídalo. Cena ubytování za dvojlůžák bez sprchy a aircon byla 70.000,- Rp. (kurz 1 USD: 9.200,- - 9.500,- Rp).

Na Jalan Jaksa se z letiště dopravíte nejlevněji a v podstatě velmi pohodlně autobusy modro - bílé barvy pod názvem DAMRI. Vyjíždějí ze zástavky před letištěm a stojí na každém terminálu. Cena za jednu jízdu je 20.000,- Rp., pokud vystupujete na zastávce Nádraží Gambir, odkud je to kousek na Jalan Jaksa. Ceny jsou fixní. Autobusy mají omezený jízdní řád, takže jedou jenom do určité večerní hodiny, ale tu si přesně nepamatuji. Na jejich stánku před letištěm jsou odjezdy vypsané. Každopádně to zkuste, pokud přijedete dříve než v deset večer. Nenechte se zmást taxikáři, kteří vám budou v osm večer tvrdit, že žádný autobus už nejede. Všechny nekvalifikované informace o jakékoli dopravě na Jávě doporučujeme ověřovat.

 

—————

Zpět