MHD v Yogyakartě

16.11.2009 22:23

Yogya je výchozím městem pro návštěvu snad nejvýznamnější javánské památky Borobuduru, ale také hinduistických chrámů zvaných Prambanan. Ve městě a v hotelech si můžete draze zaplatit několik variant organizovaných výletů na tyto památky a kombinací východů Slunce, západů Slunce, vystoupení baletů a gamelanových orchestrů….My jsme zvolili nejlevnější a pro nás nejzajímavější variantu pohybu mezi místními lidmi a to dopravu pomocí MHD nazývané TRANS YOGYA.

Zde je popis všech základních tras klimatizovaných autobusů. Lístek pro jednu osobu stojí 3.000,- Rp. Pokud přestupujete, kupujete lístek pouze při nástupu do prvního autobusu a pak můžete za jednotnou cenu přestoupit na druhý.

1 A. Terminal Prambanan - Bandara ADISUCIPTO - Stasion Tugu - Malioboro - JEC

1 B. Terminal Prambanan - Bandara ADISUCIPTO - JEC - Kantor Pos Besar - Pingit - UGM

2 A. Terminal Jombor - Malioboro - Basen - Kridosono - UGM - Terminal Condongcatur

2 B. Terminal Jombor - Terminal Condongcatur - UGM - Kridosono- Basen - Kantor Pos     Besar - Wirobrajan - Pingit

3 A. Terminal Giwangan - Kotagede - Bandara ADISUCIPTO - Ringroad Utara - MM UGM - Pingit - Malioboro - Jokteng Kulon 

3 B. Terminal Giwangan - Jokteng Kulon - Pingit - MM UGM - Ringroad Utara - Bandara ADISUCIPTO - Kotagede

Pro návštěvu Prambananu je potřeba jet trasou 1A. nebo 1B. až na konečnou, odkud se k chrámům dostanete pěšky z nádraží Prambanan podél plotu u hlavní silnice až k vchodu.

K Borobuduru se dostanete po trase 2A. nebo 2B. opět na konečnou na nádraží Jombor, odkud pojedete příměstským autobusem do vesnice Borobudur (cca dalších 40 minut), jízdenky se kupují nezávisle na Trans Yogya.

Na Parangtritis Beach jezdí příměstské autobusy z nádraží Giwangan (3A. nebo 3B.). Poslední zpátky jede kolem šesté hodiny večer. Zeptejte se raději ještě ve vesnici. My jsme byli na nádraží v pět hodin a tvrdili nám, že žádný autobus už nejede a že si musíme vzít taxi nebo charter. Podotýkám jejich. Nebyla to pravda, ale byla už skoro tma a na chvíli nám ztuhla krev v žilách. Toto je na Jávě běžná záležitost. Za účelem výdělku vám budou lhát, že poslední autobus už odjel atd. Není nutné panikařit. Najdou se i lidé, kteří vám ochotně a nezištně pomůžou a poradí. 

Hlavní vlakovým nádražím je TERMINAL TUGU, kam také jezdí MHD a hlavní obchodní ulicí Jalan Malioboro. 

 

—————

Zpět